НАРОДОТ НЕ ЧЕКА 19:00: Улицата пред Влада веќе блокирана, народот излезе на протест

t

Улицата пред Владата е веќе блокирана открива Инфомакс од свои извори. Вечерва се очекува да се случат масовни протести против Францускиот предлог за решение на спорот помеѓу Бугарија и Македонија.

Народот не чека да дојде 19 часот кога и официјално почнува протестот против прифаќање на францускиот предлог и веќе ја блокира улицата пред Владата.

И вечер како и вчера се очекува да пристигнат илјадници Македонци од цела Македонија да го изразат мирно својот револт пред Владата.

На протест повикаа сите опозициони партии.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Василев ја пушти Украина низ вода: Ако…

Ако Гаспром може да испорача евтин гас…

Голем напредок на фронтот: Русите ја пробија…

Силите на Народната милиција на ДНР, со…

Се огласи српскиот амбасадор во Бугарија: Еве…

Амбасадорот на Србија во Бугарија Жељко Јовиќ…

Тетово “лета”: Изречени 149 санкции за брзо…

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (14…