Нарушен јавниот ред и мир кај Матка, еве што се случило

t

На 05.08.2022 во 17:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Матка, скопско, О.И. од с.Глумово, скопско, го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз С.С.(31) од с.Матка.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…