Објавено на:

,,Насоката во која се развива ЕУ нè наведува на претпазливост”

t

Пристапувањето на Украина во сегашната Европска унија покренува многу прашања, но тоа e пред сè одлука на самата Европска унија, изјави заменик-шефот на руската дипломатија Андреј Руденко.

„Русија нема никаква врска со Европската унија. Се разбира, насоката во која се развива ЕУ нè наведува на претпазливост. Прво, тоа јасно формира воен фактор. „Второ, отворено се претвора во приврзок на Северноатлантската алијанса“, изјави Руденко за новинарите на маргините на конференцијата на клубот ,,Валдаи”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

Бројот на загинати во пожарот во Москва…

Бројот на загинати во пожарот на плоштадот…

(Видео) Трагедија во Русија: Две лица загинаа…

Две лица загинаа во пожар во зграда…

(Видео) Тодоровски од Москва ексклузивно за “Инфомакс”:…

Во денешната епизода на "Тешки муабети" ексклузивно…

(Видео) Чудна светлина се појави над Белгород…

Над Белогорд се појави чудна светлина. На…