Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно училиште

t

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар нападнала ученик, поради што доби кривична пријава, соопшти МВР.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Л.И.(53) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата “. На 06.03.2023 во основно училиште во Гостивар, пријавената – наставничка во училиште, за време на час физички нападнала еден ученик“, се вели во полициското соопштение.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно…

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Наставничка физички нападнала ученик во Гостивар

Наставничка нападнала ученик во основно училиште во…

Гостиварци од 17 до 42 години групно…

Полицијата поднесе кривични пријави против 12 луѓе…

Македонските ученици кои се во Турција чекаат…

Групата од осуммина македонски државјани кои биле…