Наставничка со тврд предмет нападнала дете во основно училиште во Скопје

t

На 23.03.2023 во 14:30 часот во Полициската станица Карпош, М.Д.(46) од Скопје пријавил дека на 22.03.2023 околу 10:30 часот во приватно основно училиште во Скопје неговата малолетна ќерка била физички нападната од нејзина наставничка.

Според пријавата, наставничката употребила и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Апасиев и Крмов се приклучија кон…

Левица известува дека двајцата пратеници на оваа…

Социјалдемократи, другарки и другари, време е за…

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски разочаран од…

Утрово пожар во скопско училиште – сите…

Утрово во скопската населба Аеродром, поточно во…

Интересен податок: Како заработувале Бајден, Борисов, Обама,…

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше…

ОД ДЕНЕСКА ПИЈАЛАЦИТЕ ПОЕВТИНУВААТ ДО 30%; Паѓаат…

„Гарантираната цена“ која веќе се применува кај…