Објавено на:

Нашата врска е на пауза, ова не е нормално: Украинската прва дама проговори за бракот со Зеленски

t

Првата дама на Украина, Олена Зеленска (44), во неодамнешното интервју за Си-ен-ен откри дека ретко се гледа со својот сопруг, украинскиот претседател Володимир Зеленски (44) и дека за неа не е нормално што нивните деца можат да разговараат со нивните татко само по телефон.

– Ова не е нормално, тоа не е нормална врска, кога децата не можат да го видат својот татко и мораат да разговараат со него на телефон… Затоа нашата врска во моментот е на пауза, како и врските на повеќето Украинци – ѝ рекла Олена на новинарката Кристијана Аманпур.

Поради безбедносни причини, парот може да се гледа повремено и накратко, а во првите два месеци од руската инвазија воопшто не се виделе. Зеленски живеел во својата канцеларија со својот персонал, додека Олена и нивните две деца на возраст од 17 и 9 години, биле чувани на тајна локација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…