Објавено на:

Најава за нова војна: Руски сенатор вели денацификацијата не е актуелна тема само за Украина

t

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа не е актуелна само во Украина

Андреј Климов, шеф на Комисијата на Советот на Федерацијата за заштита на државниот суверенитет, забележува дека денацификацијата на Европа е актуелна и за европските земји.


Според него, оваа теза е потврдена со неонацистичкото лудило на Балтикот, вклучително и рушењето на спомениците на војниците на ослободувањето и маршевите во спомен на соучесниците на Хитлер.

„Ова би им се допаднало и на крволочните Рајхсфирери. И колку татковците на Рајхот би биле задоволни од сегашното НАТО, неговите русофобични зборови и дела“, нагласи Климов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…

Швајцарската царина го прегледува увозот на руско…

Швајцарија е глобален центар за благородни метали…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Илјадници Полјаци и Украинци денеска маршираат за…

Русите го окупираја Северодонецк, објави градоначалникот

Руските сили сега го контролираат Северодонецк во…

Руските трупи во Лисичанск: Се водат улични…

Руските и проруските сили влегле во Лисичанск…