Најмалку три лица зaгинaa откако автобус се преврте во привалија длабока 30 метри во Истанбул

t

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија.

Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што води кон автопатот Кузеј-Мармара и паднал во провалија длабока 30 метри.


Во инцидентот повредени се 18 лица кои се згрижени во болниците во Истанбул.

Истрагата е во тек, а сообраќајот на тој дел од патот привремено е во прекин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Притисок врз Ердоган: Турција да го направи…

Француската министерка за надворешни работи, Катрин Колона, вели…

Ердоган на Столтенберг: Нема напредок за влезот…

Шведска и Финска допрва треба да преземат…

Ергодан до шведската премиерка: Преземете конкретни чекори…

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган во…

Закани од Грција: Ќе го ракетираме Истанбул

Долго годишните спорови меѓу Турција и Грција…