Објавено на:

Најмалку тројца загинати при уривање на трговски центар во Иран

t

Најмалку три лица загинаа, а повеќе од 20 се повредени, откако денеска се урна трговски центар во изградба во југоисточниот дел на Иран.

Околу 80 луѓе, најголем дел од нив работници, најверојатно се наоѓаат под урнатините, јавија ирански медиуми.


Уапсени се сопственикот и проект-менаџерот на објектот во Абадан. (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес во Иран, најмалку три лица…

Најмалку три лица загинаа рано утринава во…

Иран не попушта: Без успех завршија преговорите…

Европскиот посредник изјави дека Техеран и Вашингтон…

САД си легнаа на брашното: Започнаа преговорите…

Иран и САД денеска во Катар започнаа…

Иран и Аргентина се достојни кандидати на…

Одлуката за влез на Аргентина и Иран…

Наместо да воведат санкции, Иран бара членство…

Иран поднесе барање за приклучување кон групата…