Објавено на:

Најнестабилно во петок: УХМР со временска прогноза до понеделник

t

Од утре дневната температура ќе биде во позначителен пораст, ќе има подолги сончеви периоди, а во попладневните часови ќе има услови за локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Најнестабилно ќе биде во петок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи откри: Ова е најкритичен и неприфатлив…

Вметнувањето на протоколот во преговарачката рамка го…

Србија ќе има најмодерна заштита од град…

Природните непогоди, од почетокот на пролетта, многупати…

Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели…

Протести во Грузија по недобивањето кандидатски статус…

Неколку десетици илјади луѓе се собраа вечерва…

Путин им се обрати на матурантите: Поставете…

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин им…