Најнова вест: ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВЕЧЕРВА ВО АЕРОДРОМ!

t

Уште едно разбојништво се случи доцна вечерва и повторно во општината Аеродром.

Според информациите со кои располага Инфомакс, станува збор за вооружен грабеж на обложувалница на “Златна копачка”. Одземена е поголема количина на пари, но за среќа нема повредени.

Полициски екипи се на терен и се работи на расчистување на случајот.

Утринава во Скопјанка, во Аеродром исто така во вооружен грабеж две лица ограбија обложувалница на сличен начин како и грабежот кој се случил предмалку.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најнова вест: ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВЕЧЕРВА ВО АЕРОДРОМ!

Уште едно разбојништво се случи доцна вечерва…

СКОПЈЕ КАКО МЕКСИКО: Голем грабеж кај Скопјанка,…

Голем грабеж и драма се случува во…

Кој ќе “лапне” станче? Муцунски ќе му…

Тимчо Муцунски ќе биде запаметен како градоначалник…

(Фото) Ново Лисиче се дави во ѓубре:…

Од локалниот огранок на Левица во Аеродром…

Од утре ЈП Лајка ќе заловува бездомни…

Од утре заловувачкиот тим на ЈП Лајка…