Најнова вест: Врие од полиција околу Идризово, неофицијално нападната затворска полиција!

t

Зголемено полициско присуство во близина на затворот Идризово, поточно кај бензинската пумпа на Лукоил е забележано предмалку.

Неофицијално, според нашите информации се работи за напад на затворската полиција која пренесувала затвореник од затворот.

Засега нема подетални информации за ситуацијата.

ОЧЕКУВАЈТЕ ВКЛУЧУВАЊЕ ВО ЖИВО ЗА КРАТКО!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

Дејли Мејл: Борис Џонсон размислувал за воен…

Екс-премиерот беше кажано дека е „збеснат“ откако…

Се огласија Xyтите по нападот на американски…

Во соопштението објавено на социјалните мрежи, Хутите…

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални…

Пентагон се огласи откако претходно денеска, и…