Најнова вест: Извадено телото на жената која скокна во Вардар на новогодишата вечер

t

Денеска специјалците од полициската единица Тигри во реката Вардар го пронајдоа и извадија телото на жената што се фрли во реката кај Велес.

55-годишната жена која после полноќ на 31 декември се фрли од Малото Мовче во реката Вардар во Велес, а во 2 часот по полноќ, 62-годишниот Д.М од Скопје пријавил во СВР Велес дека од домот се оддалечила неговата 55-годишна сестра М.К од велешкото село Сојаклари.

Од МВР за Скопјеинфо потврдуваат дека е извадено женско тело од реката Вардар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшно: Млада жена се обидела да се…

Млада жена од Велико Трново се обидела…

Вардар се излеа кај Зелениково: Доколку има…

Регионалниот Центар за управување со кризи- Скопје,…

(Фото) Продолжува реконструкција на зеленилото по кејот…

Продолжува обновувањето на зеленилото низ Скопје и…

Најнова вест: Извадено телото на жената која…

Денеска специјалците од полициската единица Тигри во…

Уште не е пронајдено телото на 55-годишната…

Телото на 55-годишната жена од велешкото село…