Објавено на:

На “Богородица” фатени мигранти од Пакистан, Иран и Сирија

t

На 05.05.2022 во 12:30 часот на Граничен премин Богородица, при контрола во товарно моторно возило со ирански национални ознаки, управувано од С.С. од Иран, царински службеници пронашле шест лица.

Станува збор за илегални мигранти (четири од Пакистан, 1 од Иран и 1 од Сирија).

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…

(Видео) Хаос во Њу Јорк: Протестанти викаа…

Бесни протестирачи извикуваа „затворете ја границата“, додека…

Приведен криумчар, пронајдени 20 мигранти

Вчера околу 11.20 часот на автопатот Гевгелија…

28 мигранти од Сирија пронајдени во Македонија

На 08.09.2023 во 19:00 часот на автопатот…

Спречен влез на над 600 мигранти во…

Хрватскиот министер за внатрешни работи Давор Божиновиќ…