Објавено на:

На италијанскиот индустриски систем му се заканува парализа: Огромен раст на цените на репроматеријалите

t

На италијанскиот индустриски систем му се заканува парализа поради растот на цените на суровините и енергијата по антируските санкции, изјавија шефовите на конфедерацијата на индустријалци од четирите економски најразвиени региони на таа земја (Ломбардија, Венето, Емилија Ромања и Пиемонт ).

Цените на репрометеријатиле се зголемија со почетокот на руско-украинската криза, а дополнително пораснаа откако земјите од ЕУ ѝ воведоа санкции на Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Италијанци маршираа за заштита на правото на…

Италијанците вчера излегоа да маршираат низ Рим,…

Јандриоски: Италијанците избраа Десница и лидер кој…

Коалицијата составена од партијата на Џорџа Мелони…

(Видео) “Падна” европското знаме во Рим: Клучни…

Италијанците денеска ќе гласаат на, како што се нарекуваат клучни избори,…

Десет лица загинаа, неколку се исчезнати во…

Во поплавите што погодија неколку градови во…

Матарела: ЕУ не е целосна без Западен…

Со големо задоволство ја следевме информацијата во…