На Козлова да и се одземе државјанството: Македонски демонстранти вчера влегле во албанско маало за да провоцираат

t

Коментар на професорката Катерина Колозова на твитер ги вжешти страстите на социјалните мрежи каде таа е предмет на жестоки осуди.

Колозова на социјалната мрежа Твитер тврди дека вчерашниот инцидент во кој повеќе луѓе вперија пиштоли во демонстрантите против Бугаризација бил предизвикан од Македонци кои со намера да провоцираат влегле во ,,албанско маало”.

Според Колозова Македонците, а и таа се претставува како Македонка, имале јасна намера да провоцираат а биле предводени од националисти.

Извор: Експрес

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Столе Димитриевски во тимот на колото…

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски доби место…

Рабио поради својата мајка останува во Јувентус

Фудбалерот на Јувентус и француски репрезентативец Адриен…

Зетот е кртот: Џаред го издал Трамп…

Мери Трамп, психолог и внука на Доналд…

Македонија се најде во новиот закон за…

Во амандман на Законот за национална одбрана,…

Граѓаните на Балканот имаат деветпати повеќе оружје…

Масовното убиство во Цетиње, кога напаѓачот уби…