На Козлова да и се одземе државјанството: Македонски демонстранти вчера влегле во албанско маало за да провоцираат

t

Коментар на професорката Катерина Колозова на твитер ги вжешти страстите на социјалните мрежи каде таа е предмет на жестоки осуди.

Колозова на социјалната мрежа Твитер тврди дека вчерашниот инцидент во кој повеќе луѓе вперија пиштоли во демонстрантите против Бугаризација бил предизвикан од Македонци кои со намера да провоцираат влегле во ,,албанско маало”.

Според Колозова Македонците, а и таа се претставува како Македонка, имале јасна намера да провоцираат а биле предводени од националисти.

Извор: Експрес

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Проруските власти во Украина: Големо мнозинство од…

Проруските сепаратистички власти во Украина денеска ги…

ТАЖНА ВЕСТ: Почина член на музичката група…

Денеска почина Милорад Џери Џмерковиќ, познат клавијатурист…

Фронтекс: Бројот на Руси кои влегуваат во…

Бројот на Руси кои влегуваат во ЕУ…

Ново задолжување од 250 милиони евра

На денешната седница беше донесена Одлука за…

Вонредно предупредување до полските граѓани: Напуштете ја…

Полското Министерство за надворешни работи ги советуваше…