Објавено на:

На ливада во Конопница e пронајден дел од човечки труп

t

На ливада во атарот на селото Конопница, вчера попладне e пронајден дел од човечки труп, соопшти МВР.

Во текот на вчерашниот ден по 17 часот во полициската станица во Крива Паланка е пријавено дека во ливада во Конопница се пронајдени облека и дел од човечки труп.

„Веднаш бил известен јавен обвинител, увид извршила екипа на ОВР Крива Паланка, а ќе биде извршена обдукција“, информираат од МВР и додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците уништија едно од седиштата на Вагнер

Шефот на украинската воена управа во Луганск,…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…