Објавено на:

На Попова Шапка -12 степени и 52 сантиметри снег

t

На Попова Шапка утрово се измерени -12 степени, во Маврово и Крушево -7, -5 во Берово, -4 во Крива Паланка, -3 Прилеп, -2 во Скопје, Куманово, Охрид, Битола, Виница, -1 Тетово, а еден степен на нулата во Гевгелија.

На Попова Шапка има и најмногу снег 52 сантиметри, а 37 во Маврови Анови и во Крушево, информира УХМР.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Попова Шапка 11 степени под нулата…

Најстудено изутринава во државава е на Попова…

(Видео) Експресна реакција на Ѓорѓиевски: Екипите на…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски,…

Тажна слика од Мариопол: Жителите топат снег…

Во украинскиот град Мариопол, луѓето топат снег…

На Попова Шапка -12 степени и 52…

На Попова Шапка утрово се измерени -12…

Временска прогноза: Во повардараските котлини дожд –…

Уште во текот на ноќните часови имаше…