На Табановце се чека околу 30 минути за влез во државата

t

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Табановце, за влез во државава се чека околу 30 минути, на останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.


АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На Табановце се чека и до еден…

Зголемен е интензитетот на сообраќај на патните…

Мали гужви на граничните премини, се препорачува…

Поради зголемена фреквенција на возила, времето на…

На Табановце се чека околу 30 минути…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Нападнат полициски службеник на Табановце

Полицијата информира дека синоќа скопјанец бил приведен…

(Видео) Километарски колони на Табановце: Стотици возила…

Стотина возила чекаат повеќе од два часа…