На територија на град Скопје изречени се вкупно 127 мерки во последните 24 часа

t

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 127 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина девет санкции, 18 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 16 мерки за возење без возачка дозвола.


Изречени се пет мерки за користење на мобилен телефон, пет санкции за возач почетник, пет мерки за нерегистрирани возила…

-Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно голем број санкционирани возачи за едно…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

МВР УПАДНА ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР: Пронајдени дрога,…

Од Министерството за правда информираат дека денеска…

Акција на МВР: Спречен обид за шверц…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција…

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…