Објавено на:

На територија на град Скопје изречени се вкупно 88 мерки, во последните 24 часа

t

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.05.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 88 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 14 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, девет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.


Изречени се девет мерки за користење на мобилен телефон, четири санкции за некористење сигурносен појас, три мерки за возење под дејство на алкохол…

-Сообраќајните контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Починат маж пронајден во Кисела Вода

Починат маж вчера попладне бил пронајден во…

Засилени контроли на МВР: 217 санкции во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…