Објавено на:

НБА ѕвездата не го заборави родниот град: Џеди Осман ќе прави свадба на 1 јули во Охрид

t

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во септември во Кападокија ја побара за жена својата девојка, актерката Ебру Шахин, а наскоро ќе имаат и венчавка и две свадбени церемонии.

Најпрвин на 1 јули во Охрид, а шест дена подоцна на плажа во Чешме, каде што се запознале во 2020 година.

Осман е Турчин, игра за турската репрезентација, но роден е во Охрид, и често го посетува својот роден град во летниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меѓународно истражување: Стариот дел на Охрид, антички…

Стариот дел на Охрид или антички Линхидос…

Пронајден кокаин кај 23-годишник од Охрид

На 14.09.2022 во 18.50 часот во Охрид,…

(Видео) Охрид е горд на својот ХЕРОЈ:…

Нешто после 09:30 часот, охридскиот пливачки херој…

За партијата која ја “спасува” историјата татковината…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук…

Трагедија: Тело на жена извлечено од Охридското…

Од водите на Охридското Езеро e извлечено…