Објавено на:

НБА ѕвездата не го заборави родниот град: Џеди Осман ќе прави свадба на 1 јули во Охрид

t

Кошаркарот на Кливленд кавалирс, Џеди Осман, во септември во Кападокија ја побара за жена својата девојка, актерката Ебру Шахин, а наскоро ќе имаат и венчавка и две свадбени церемонии.

Најпрвин на 1 јули во Охрид, а шест дена подоцна на плажа во Чешме, каде што се запознале во 2020 година.

Осман е Турчин, игра за турската репрезентација, но роден е во Охрид, и често го посетува својот роден град во летниот период.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Како на филм: Оперативно-тактичка вежба на…

Денеска, во Охрид се одржа демонстрација на…

(Видео) И вечерва искршен бугарскиот клуб во…

По трет пат е искршен бугарскиот клуб…

Да не ги мислите: Полицијата е фокусирана…

Полицијата е фокусирана на пронаоѓање на сторителите,…

Среде криза општина Охрид ќе гради голф…

Среде голема економска и енергетска криза, додека…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…