НБРМ објави најнови податоци: Колку чини еврото денес?

t

Според курсната листа на НБРМ за 14. април, средниот курс на еврото во однос на денарот е 61.6502, курсот на на американскиот долар е 56.9464 денари, а на британската фунта 74.0276 денари.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Литванија од утре без гас

Министерството за енергетика на Литванија соопшти дека…

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Руски професор по политички науки тврди дека…

Следната недела разговор меѓу Вучиќ и Путин,…

Претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин…

ПОЛНИ ВРЕЌИ СО ГРАНАТИ СРЕДЕ ШИПКОВИЦА: Експлозивните…

Вчера околу 11.00 часот во Полициското одделение…

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…