Објавено на:

Невреме го зафати и Прилеп

t

Попладнево околу 18 часот регионот на Прилеп бил зафатен од поројни врнежи од дожд. Поголемиот дел улици низ градот се поплавени и тешко проодни за сообраќај.

На социјалните мрежи се шират податоци дека се поплавени куќи и други објекти и локали, како и дека имало и пожар во објект за автоделови.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека водостојот на реките е зголемен и засега на некои места има излевање на реката од речното корито во Прилеп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Илјадници загинати во Либија откако две брани…

Триполи – Повеќе од две илјади луѓе…

Општина части, плаќа народ… 141,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ…

Додека има овци, ќе има и волна,…

Невремето предизвика хаос во Анкара: Улиците се…

Силно невреме со пороен дожд денеска ја…

Силното невреме направи пустош во прилепско

Вчерашното силно невреме со врнежи од град…

Прегазена старица во Прилеп

Старица на 83 годишна возраст е тешко…