Објавено на:

Невреме и во Крива Паланка: Попречени повеќе локални патни правци

t

Невремето проследено со силен ветар и обилен дожд вчера попладне го зафати и кривопаланечкиот крај каде предизвика штети и откорна дрвја што го попречија сообраќајот на повеќе локални патни правци и на магистералниот пат А2, Куманово – Крива Паланка – граничен премин со Република Бугарија, Деве Баир.

-Невремето предизвика штети и откорна дрвја што го попречија сообраќајот на повеќе локални патни правци, на новиот пат кон манастирот Св.Јоаким Осоговски и на магистералниот пат А2 на неколку места, но навремената реакција на итните служби и јавните претпријатија од општината придонесоа за брза санација на штетите од невремето, кое беше со силен интензитет, соопшти градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски за медиумите.

Силно невреме вчера ги зафати Крива Паланка, Делчево, Виица и Демир Капија.

Повеќе за невремето во Делчево може да видите на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмногу дожд наврна во Гевгелија, Во Виница…

ИНФОРМАЦИЈА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ ОД УХМР Во изминатите…

ЦУК: Торнадо му се случи на Неготино…

Торнадо му се случи на Неготино, вртлог,…

(Видео) Едно лице загина, две се повредени…

Едно лице загина, а две се повредени…

(Фото) Силно невреме во Кавадарци: Поплавени се…

Силно невреме проследено со обилни врнежи од…

(Видео) Езера во Белград: Големо невреме направи…

Силни и обилни врнежи пропратени со грмежи…