Објавено на:

Невреме проследено со град ги сотре земјоделските насади во Неготино

t

Невреме проследено со град попладнево предизвика штети кај земјоделските култури во општина Неготино.

Информацијата за МИА ја потврди раководителот во Подрачната единица на Агенцијата за поттикнување на рзвојот во земјоделството, Ѓорѓи Ајтов.-Според првичните согледувања, има големи штети на одделни места.

Теренските увиди ќе покажат детали за тоа на кои локации има оштетувања и во колкав процент, изјави Ајтов. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Измамен возрасен неготинец: Му дале празна наместо…

83-годишен жител на неготинско село бил измамен…

Жена од Неготино му дала на “оџа”…

Жена од Неготино на возраст од 52…

Момче од Неготино тешко повредено во Грција,…

Јани Иванов, осумнаесет-годишно момче од Неготино, познато…

Не работат само со лозје: Стебла канабис…

Полициски службеници од СВР Велес – Полициска…

Пожар во Неготино: Гори производствен погон, пожарникарите…

Голем пожар беснее на влезот во Неготино.…