Објавено на:

Невреме проследено со град ги сотре земјоделските насади во Неготино

t

Невреме проследено со град попладнево предизвика штети кај земјоделските култури во општина Неготино.

Информацијата за МИА ја потврди раководителот во Подрачната единица на Агенцијата за поттикнување на рзвојот во земјоделството, Ѓорѓи Ајтов.-Според првичните согледувања, има големи штети на одделни места.

Теренските увиди ќе покажат детали за тоа на кои локации има оштетувања и во колкав процент, изјави Ајтов. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Цели два часа се изживувал, вакви повреди…

Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која…

Трагедија во Неготино: Работник почина откако паднал…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци…

ЦУК: Торнадо му се случи на Неготино…

Торнадо му се случи на Неготино, вртлог,…

Измамен возрасен неготинец: Му дале празна наместо…

83-годишен жител на неготинско село бил измамен…