Неготинчанец наместо во изолација, полицијата го фатила во кафана

t

ОВР Неготино поднесе кривична пријава против С.П.(33) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 30.12.2021, полициски службеници го забележале пријавениот во угостителски објект, со што постапил спротивно на решението од Државниот санитарен и здравствен инспекторат за здравствен надзор и домашна изолација.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јаневски: Лажат дека не преговараат за јазикот…

Се собираме да кажеме не за ваков…

Димитриевски до Османи: Секој стап има два…

Во своето гостување на Сител ТВ во…

(Фото) Одново голем број на македонски граѓани…

Пред Владата во тек е сенародниот протест…

Маричиќ: Македонскиот јазик е впишан како што…

Сметаме дека овој предлог ги обезбедува нашите…

Марко Пејчиновски го заврши четврто препливување за…

Младиот пливач-маратонец Марко Пејчиновски уште еднаш ја…