Објавено на:

Неколку делови од Скопје утре ќе останат без струја

t

Утре без електрична енергија ќе останат:

во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од Село Букович, Ласкарци и Село Паничани (општина Сарај)

во периодот од 09.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од ул. Џумајска и околината (Општина Карпош)

во периодот од 09.00 до 13.00 часот, корисниците од Село Глуво.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Нова надеж за уставобранителите: Иницијаторите на…

Сите се сеќаваме на Тиранската платформа која…

Поранешен бугарски заменик МНР: Очекувам судири за…

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината…

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…