Објавено на:

Неколку скопски населби утре ќе останат без струја и вода

t

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во општините Чучер Сандево и Карпош.

Како што информираат од РЦУК Скопје, без струја во периодот од 8:00 до 10:30 часот ќе биде дел од село Кучевиште во Општина Чучер Сандево, од 9:00 до 10:30 часот дел од корисниците од улица „Жданец”, а од 9:30 до 15:00 часот, дел од корисниците од улица „Леринска ” во Општина Карпош.

Поради зафат на водоводната мрежа во близина на пумна станица Жданец, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбите Жданец, Трнодол, Нерези и дел од улицата „Козле”.

Како што информираат од РЦУК Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување со работните активности.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…

Избегнувајте ги овие улици: Посебен режим на…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…