Објавено на:

Некој си игра со српската полиција: Трета лажна дојава за бомба во пет дена

t

Повторно лажна дојава за експлозивна направа во авион на линијата Белград-Москва.

Со контрадиверзија на авионот е утврдено дека дојавата за наводно поставена експлозивна направа во авионот што требало да полета на релација Белград-Москва и денеска била лажна, соопшти МВР на Србија.

Ова е трета лажна пријава во последните пет дена. Полицијата заедно со обвинителството работи на откривање и гонење на лицето кое испратило лажна пријава по електронска пошта.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бектеши: Ако потпишеме договор со Србија гасот…

Доколку се потпише договорот со Србија, „ќе…

Брнабиќ: Србија не е неутрална, ја осудуваме…

Српската премиерка Ана Брнабиќ вели дека на…

Тешко нив: Ковачевски го предлага Фрчковски да…

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање како…

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…

Нашите проблеми ги решивме: Македонија е подготвена…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…