Објавено на:

Нели беше отруен – оживеа и тој: Роман Абрамович учествува на преговорите меѓу Русија и Украина во Истанбул

t

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович денеска е виден како присуствува на мировните преговори меѓу Украина и Русија. Кремљ претходно соопшти дека Абрамович имал улога во мировните преговори, но процесот сега е само во рацете на преговарачките тимови на двете страни.

Тие се сомневаат дека труењето се случило во Киев претходно овој месец. Ова ја потврди приказната што ја објави The Wall Street Journal од кругот на луѓе околу Абрамович. WSJ пишува дека наводно зад труењето стои група тврдокорни од Москва на кои не им се допадна крајот на војната.

Од друга страна, американските разузнавачи соопштија дека е можно тој воопшто да не бил отруен. Ројтерс цитираше неименуван американски функционер кој вели дека разузнавачките служби сугерираат дека симптомите што ги почувствувале Роман Абрамович и двајцата украински мировни преговарачи биле резултат на „влијанија на животната средина“ наместо на труење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Арсовска најави реконструкција на уште една…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

СДСМ: Докажаниот криминалец Мицкоски е фатен со…

Докажаниот криминалец Христијан Мицкоски е фатен со…

(Фото) Арсовска им честиташе на победниците: Успешно…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…

(Видео) Ковачевски и Паунов “свртеле” 26 милиони…

Аферата броило значи само едно – трговија…