Објавено на:

Нели беше отруен – оживеа и тој: Роман Абрамович учествува на преговорите меѓу Русија и Украина во Истанбул

t

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович денеска е виден како присуствува на мировните преговори меѓу Украина и Русија. Кремљ претходно соопшти дека Абрамович имал улога во мировните преговори, но процесот сега е само во рацете на преговарачките тимови на двете страни.

Тие се сомневаат дека труењето се случило во Киев претходно овој месец. Ова ја потврди приказната што ја објави The Wall Street Journal од кругот на луѓе околу Абрамович. WSJ пишува дека наводно зад труењето стои група тврдокорни од Москва на кои не им се допадна крајот на војната.

Од друга страна, американските разузнавачи соопштија дека е можно тој воопшто да не бил отруен. Ројтерс цитираше неименуван американски функционер кој вели дека разузнавачките служби сугерираат дека симптомите што ги почувствувале Роман Абрамович и двајцата украински мировни преговарачи биле резултат на „влијанија на животната средина“ наместо на труење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД се пишманија: Нема да ја прогласат…

САД нема да ја прогласат Русија како…

Минималната плата во Бугарија се зголемува на…

И семејствата со деца од второ, трето…

(Видео) Фуркан “го пошљака” Тупанчески: На влезот…

Новинарот Фуркан Салиу денеска од министерот за…

51-годишен кичевчанец тепал и ѝ се заканувал…

На 29.11.2022 во 15.00 часот во Кичево,…

Исмаил: Штајнмајер има функција за шетање по…

Портпаролот на Левица, Реџеп Исламил, на Фејсбук…