Немаме среќа: Грузија води со 2:0, крајот на натпреварот се’ поизвесен

t

Фудбалската репрезентација на Грузија одново одигра максимално сконцентрирано против Македонија. Исто како и во Скопје, момците на Вили Сањол ја пуштија нашата селекција да ја има контролата и топката во нозе, меѓутоа ги казнија сите грешки. Во првиот дел тоа беше невнимание на Бојан Миовски кој ненамерно си даде автогол, а сега тоа беше погрешно додавање на Дарко Велковски. 

Стоперот на Македонија, во обид да додаде кон средината, само проигра противнички играч, па со голема брзина Грузијците развија контра од половина терен. Живживадѕе ја имаше топката, влезе во шеснаесетникот и откако го навлече Димитриевски, му додаде на Квича Кваратшкелија кој погоди во празната мрежа за 2-0 во 64. минута од средбата. 

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Облак: Македонските говори се основа на старословенскиот…

За старомакедонскиот јазик од околината на Солун…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…

Каде исчезнаа “македонските Бугари”? 461 гласале на…

Мал број на Бугари во Македонија вчера…