Немате м*да, тапа сте, прпа од странците – Народот да одлучи, а вас за туршија ве чуваме: Членството удри по Мицкоски

t

Членови на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи остро реагираат на одлуката на ИК на партијата да се собираат потписи за референдум за укинување на Договорот за добрососедство со Бугарија.

Во продолжение го пренесуваме коментарот на Кристиан Јандриоски на Фејсбук:

– Ќе се одело на референдум, да си гласал народот и да одлучел😏

Вас што ве гласаме за зимница ќе ве чуваме, за приплод.

Заев кога потпишуваше сигурно народ праша дали да изврши предавство или не, така? 😏

Како го изгласале така и ќе се поништи, нема тука филозофии, нели? Или прпа од странците?

У реду, прпа е, разбирам. Алиби треба, а референдумов е као измислен за тоа.

И вака раскаран лидеров со сите ли ќе оди на еден референдум со такваа важност?

Па тој освен со климачите со глаа у партија со се живо друго е скаран🙂. Каде со тој памет?

Или поважно е егото негово од Македонија?

И уше нешо, ова керовиве селски што сте ги пуштиле да лаат као непелцани лингури по сите оние кои не размислуваат исто како нив, само штета ви праат.

Ептен ве ставаат као у некоја си секта у која сите се као чипирани и се смеат само ако се насмее главниот🤣🤣🤣🤣

Тоа истуркување на луѓе ќе ве чини многу.

А штетата ќе ја плати Македонија, не вие. Вие сте пролазни, и вие сте само за да се нафатирате тука, вас ве заболе за Македонија.

А треба само едни предвремени, па да се згазат, па да се врати се како што било. Да се избрише и поништи како што дошло.

Ама за избори треба да се знае како до нив.

Да се бори 24/7, да се дигне народ а не да се пишува статуси и да се држат пресови.

Немате муда, тапа сте, затоа и нема ни слога и енергија за позитивни промени.

Ќе се одело на референдум, да си гласал народот и да одлучел😏

Вратете парите што ги земате од народот, ако не знаете вие да одлучувате во негово име.

А не да се криете позади некакви си факинг референдуми.

И Заев вака као вас прашуваше на референдуми дали да ја предаде Македонија или не.

Така? Нели?

А сеа……. докарајте се сите што се немате скарано, и после да има кај кого да покажете со прст ако не успеете. 😏

Вечна, напиша Јандриоски.

ЛИНК од објавата на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…

ВМРО-ДПМНЕ ќе го пpeгази СДCM: Мицкоски со…

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС)…

Мицкоски од Охрид: Час поскоро да се…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше…