Немаше да има двојазични полициски униформи без предавниците од СДС и ДПМНЕ

t

Двојазични полициски униформи немаше да има без домашните предавници од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, вели лидерот на Левица и пратеник во македонското Собрание, Димитар Апасиев.

– Честито противуставни ДВОЈАЗИЧНИ ПОЛИЦИСКИ УНИФОРМИ. Само Левица ги оспори пред Уставен суд. Ама Кацарска си дреме, или ќе најде некоја фора да ги “легализира”.

Воведени се со владина уредба, оти со закон не можеа (оти сега Левица е таму).

Таман, од денес, ко ќе ве легитимираат џандарите – ќе се осеќате како под вистинска ОКУПАЦИЈА.

Но, не им се лутете на партиите на албанското малцинство. Ништо немаше да можат да сторат без домашните ПРЕДАВНИЦИ од СДС и ДПМНЕ.

#БинационалнаФедерација – напиша Апасиев на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Немаше да има двојазични полициски униформи без…

Двојазични полициски униформи немаше да има без…

Без конкуренција, Левица е најтранспарентна парламентарна партија…

Левица е пример за финансиска транспарентност и…

(Видео) Народот го измамија измамници од најдолен…

Не згрешивме ние, налетавме на будали кои…

Мицкоски остави простор за промена на Уставот:…

Се потврдија наводите на високи претставници на…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…