Објавено на:

Нема да го дочекаме Петров во Скопје: Бугарскиот селектор после изгубата поднесе оставка

t

Падна првата селекторска „жртва“ во третото издание на Лигата на нации. Нашиот прв противник во Лига Ц, репрезентацијата на Бугарија катастрофално загуби од Грузија со 2-5 и веднаш остана без селектор.

Јасен Петровм си поднесе неотповиклива оставка на официјалната прес-конференција по натпреварот во Разград.

„Благодарност до навивачите и големо извинување, бидејќи не го заслужија това понижување. Немам морално право да останам и ја преземам целата одговорност за овој срам. Ќе дојде друг тренер, кој подобро ќе ги мотивира репрезентативците за следните натпревари“, рече Петров.

Бугарите ги очекува долг пат до Гибралтар и потоа до Грузија за следните гостувања наредниот четврток и недела.  

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Прскање против возрасни форми на комарци овој…

Авионската дезинсекција против возрасни форми комарци на…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…