Објавено на:

Нема мир во Србија: Дојави за бомби на неколку локации во Крагуевац

t

Полицијата во српскиот град Крагуевац добила дојави за неколку поставени бомби на различни места во градот. Како што пишуваат српските медиуми, дојавите биле дека се поставени бомби на автобуска станица, во супер маркет и во трговски центри.

Полициското одделение во Крагуевац во периодот од 18.30 до 19.00 часот било известено дека на автобуската станица, во продавницата „Метро“ и во трговските центри „Рода“ и „Биг Фешн“ во тој град биле поставени експлозивни направи.

Како што потврдиле од полициската управа за РТС, од тие објекти биле евакуирани лица.

Во тек е проверка на објектите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Хил: Србија плаќа превисока цена за невоведување…

Соединетите Американски Држави разбираат дека Србија има…

Додик во одбрана на Вучиќ: Косово еден…

Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска, Милорад Додик,…