Нема што немал: Уапсен скопјанец кај кој се пронајдени марихуана, бела материја, семки од канабис

t

Синоќа во 18.40 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(39) од Скопје.

При претрес во неговиот дом на подрачјето на Карпош, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, прашкаста материја, бела грутчеста материја и семки од канабис.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец украл велосипед од 1.600 евра, па…

18-годишен скопјанец е осомничен дека украл велосипед…

Млада кичевчанка фатена дома со ќеса и…

На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Акција на МВР: Пронајдена дрога, приведени лица…

Двајца уапсени денеска во Скопје поради недозволена…

Принцот Хари повторно ја отвори душата: Марихуаната…

Британскиот принц Хари во интервју со авторот…