Нема што судот да решава: Доверител и должник се испотепале во Гази Баба

t

На 12.04.2022 во 08:45 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека пред деловен објект на подрачјето на Гази Баба, по претходна вербална расправија поради должничко-доверителски односи, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.Т.(41) и Р.Р., двајцата од Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма во Скопје: Маж расекол и претепал…

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против…

По масовна тепачка во училишен двор пет…

Сѐ почести се тепачките меѓу тинејџерите. Последниот…

Малолетничка тепачка и во Гази Баба: Употребени…

Синоќа по полноќ во полициската станица Гази…

Хаос во Скопје: Насилник извадил нож во…

На 18.10.2022 во 18:00 часот на бул.„Партизански…

Го налутиле: Маж од Кочани претепал три…

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36)…