Објавено на:

Неофицијално: Гори рускиот воен брод „Адмирал Макаров“ во близина на Одеса

t

На социјалните мрежи се појавија неколку се уште непотврдени информации дека руски воен брод гори во близина на Змискиот остров во Црното Море.

Според објавите, станува збор за руската фрегата „Адмирал Макаров“ која била погодена украински противбродски проектили кај брегот на Одеса.

Наводно, голем број руски спасувачки бродови и авиони се во областа, додека американски дронови за набљудување го следат нивното движење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинет и роднина на еден од загинатите…

Со сослушување нови сведоци предложени од Обвинителството…

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Рано утрово затворската полиција во затворот во…

Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Ме…

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина…

И покрај налогот за апсење, Путин ќе…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, по…

Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР…