Неофицијално: Кандидатот на СДСМ води со околу 1000 гласови разлика во Маврово-Ростуше

t

Неофицијално актуелниот градоначалник на Општина Маврово –Ростуше, Медат Куртовски, води со 1.000 гласа разлика пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, објави “Локално”.

Покрај здравствената и економската криза во општина Маврово и Ростуше успеавме да реализираме околу 60 проекти во вредност од над 32 милиони евра, кажа во разговор за „Локално“, Медат Куртовски.

Доколку ја добие довербата од граѓаните за втор мандат вели дека ќе направи се во рамките на можностите да привлече инвестиции кои што ќе значат нови работни места.

-Она на што ќе се фокусираме во наредниот период ќе биде изработка на урбанистички планови со кои ќе се овозможат услови за инвестирање одобено во туристички капацитети бидејќи нашата општина го има целокупниот потенцијал за развој на туризмот, вели Куртовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неофицијално: Кандидатот на СДСМ води со околу…

Неофицијално актуелниот градоначалник на Општина Маврово –Ростуше,…

Проверете дали сте во избирачкиот список: Започнува…

Од утре, 19 февруари, почнува јавниот увид…