Објавено на:

Несекојдневна сообраќајка во Хрватска – возачите имале 98, 91 и 76 години

t

Неверојатна сообраќајна несреќа се случила во хрватското приморско место Јањина на полуостровот Пељешац, кога се судриле три автомобили, а возачите имале вкупно 265 години, јавија локалните медиуми.

Сообраќајката се случила во четвртокот, а во неа е полесно повреден еден од учесниците, кои имале 98, 91 и 76 години.

До несреќата дошло кога 91-годишниот возач на автомобил, влегувајќи на крстосница, не почитувал предност на минување на друг автомобил, управуван од 98-годишникот, по што удреното возило се одбило од ударот и се судрило со третиот учесник, автомобилот кој го возел 76-годишниот жител на местото, кој доаѓал од спротивна насока, соопшти хрватската полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…