Објавено на:

Несекојдневна сообраќајка во Хрватска – возачите имале 98, 91 и 76 години

t

Неверојатна сообраќајна несреќа се случила во хрватското приморско место Јањина на полуостровот Пељешац, кога се судриле три автомобили, а возачите имале вкупно 265 години, јавија локалните медиуми.

Сообраќајката се случила во четвртокот, а во неа е полесно повреден еден од учесниците, кои имале 98, 91 и 76 години.

До несреќата дошло кога 91-годишниот возач на автомобил, влегувајќи на крстосница, не почитувал предност на минување на друг автомобил, управуван од 98-годишникот, по што удреното возило се одбило од ударот и се судрило со третиот учесник, автомобилот кој го возел 76-годишниот жител на местото, кој доаѓал од спротивна насока, соопшти хрватската полиција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борел: Загрижува трупањето на српска војска во…

За ова прашање сме во близок и…

Додик едногласно реизбран за претседател на СНСД

Милорад Додик денеска беше едногласно реизбран за…

Шолц: Премногу бегалци доаѓаат во Германија

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска нагласи дека…

Меџити: Додека сум јас министер нема да…

Ви тврдам дека додека сум министер, отсега…

Киев: Западот мора да ни каже колку…

Киев треба да знае дали Западот ќе…