Несреќа во Куманово: Се застрелал додека си го чистел оружјето

t

Вчера во 19.24 часот во СВР Куманово било пријавено дека С.Ц.(48) од Куманово во својот дом во с.Тромеѓа, кумановско, чистејќи го својот пиштол, испукал куршум со кој се повредил, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Увид извршила увидна екипа од СВР Куманово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

СРБИЈА СЕ ВООРУЖУВА! Ова суштински ја менува…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

САД ќе воведат санкции кон Русија и…

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден нема…