Објавено на:

Несреќа во Прилеп: Воз удри во автомобил

t

Во Полициската станица Прилеп вчера во 17. 40 часот било пријавено дека непосредно до железничко стојалиште „Тројкрсти” – Прилеп се случила железничка незгода помеѓу патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Битола и патничко возило „опел астра” со прилепски регистарски ознаки, управувано од П.Б.(48) од Прилеп.

Во незгодата со повреди се здобил возачот и совозачот Д.Б.(75) од Прилеп, но одбиле да им биде укажана помош.

Жезничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин до 19.00 часот, а увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…

31-годишен прилепчанец се тепал во обложувалница

Вчера (06.01.2023) во 02.05 часот, полициски службеници…

Никна уште едно бугарско здружение во Прилеп:…

Без многу галама во Прилеп никна уште…

Албанска државјанка починала во прилепската болница

Aлбанска државјанка била донесена во прилепската болница…

Тешка сообраќајна несреќа во Прилеп: Девојче заврши…

Вчера попладне во 12.27 часот било пријавено…