Несреќа на Попова Шапка, повредени две лица

t

Малолетник и 32 годишен маж се повредени во несреќен случај кој вчера попладне се случил на скијачките патеки на Попова Шапка.

-Малолетник од Косово додека скијал удрил во моторна санка што ја управувал А.Н.(32) од тетовско, вработен во фирмата што стопанисува со скијачкиот центар, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Двете лица се здобиле со повреди и биле пренесени во Клиничката болница Тетово за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…