НЕ ЗА ЕУ ПО СЕКОЈА ЦЕНА: Продолжуваме со отпорот – пред Влада секој ден во седум!

t

После масовниот протест, каде македонскиот народ достоинствено упати порака до квислиншката Влада „НЕ ЗА ЕУ ПО СЕКОЈА ЦЕНА” – продолжуваме со отпорот!, објавија од Левица.

Ќе протестираме се додека Владата на СДС и ДУИ не го отфрли понижувачкиот предлог!

Ќе протестираме се додека Владата не поднесе оставка поради новото национално предавство!

Македонците не прифаќаат ултиматуми од бугарските врховисти.

Mакедонскиот јазик не е дијалект и фуснота.

Mакедонската историја нема да се ревидира по бугарска желба.

Македонските учебници нема да се пишуваат во бугарскиот двор.

СЕ ГЛЕДАМЕ СЕКОЈ ДЕН ВО СЕДУМ – ДО КРАЈ!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Кисела Вода ќе ги субвенционира сметките…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски…

(Видео) Грчки борбен авион пресретна либански цивилен…

Грчки борбен авион пресретнал либански цивилен авион!…

Политиката против правдата – кој го штити…

Арафат Муареми, директорот на Финансовата полиција, се…

Електричните автомобили ќе чинат загуба на стотици…

Секој голем производител на автомобили сега го…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…